Скориставших довдкою лтературою чи нформацю з мереж нтернет пдготуйте усну
Скориставших довдкою лтературою чи нформацю з мереж нтернет пдготуйте засну розповдь(5-7речень) на одну з тем "Мистецтво писанкарство","Ткацтво-одне з найдавнших ремесел", "сторя кобзарства", "Виникнення укранського козацтва" . Викоростайте спльнокоренев слова як засб зв'язку речнь у текст
Задать свой вопросПерш письмов згадки про укранських козакв зустрчаються у 1489 р. та 1492 р. Але рзке зростання чисельност козацтва припада на XVI ст.
Козацтво виникло на пвденноукранських землях - на територ вд середнього Поднпров'я майже до Днстра (пвденн окрани Кивщини, Брацлавщини, Подлля). Ц земл називалися Бешеным Полем: псля нашестя монголо-татар, а потм, унаслдок частих нападв Кримського ханства, земл обезлюдли залишалися незаселеними. Центром козацтва стало Запорожжя - степи за порогами Днпра.
Причини виникнення
- Наявнсть в укранському суспльств окремих прошаркв вльних людей, що займали промжне становище мж незаможною шляхтою та селянством.
Посилення соцального та релгйного гноблення, закрпачення селянства. Селяни та мщани ткали вд феодальних повинностей та державних податкв.
Постйна вйськова небезпека з боку Кримського ханства та кочових татарських орд.
В окремих випадках - органзаторська роль мсцевих, прикордонних землевласникв урядовцв.
Козацтво поповнювалося вихдцями з рзних верств населення: селян, мщан, шляхти.
Козаки користувалися господарськими угддями, займалися промислами, брали участь у самоуправлнн. Для оборони вд турецько-татарсько агрес козаки об'днувалися у вйськов загони. Вони сам завдавали ударв татарам та туркам: спускаючись по Днпру на свох великих човнах - "чайках", вони нападали на татарськ гарнзони, турецьк галери, фортец.
Етнчний склад козацтва
Основна маса козакв поповнювалася за рахунок укранцв, були серед их блоруси, росяни, молдавани. Траплялися поляки, татари, серби, нмц, французи, талйц, спанц, представники нших етносв, проте так випадки мали поодинокий характер.
тому оцнки етнчного складу козацтва як нтернацонального неточними. Козацький край, за висловом сучасного сторика В. Борисенка, був "нацональним оазисом серед укранських земель, як дедал бльше полонзувалися втрачали нацональн риси".
-
Вопросы ответы
Статьи
Информатика
Статьи
Математика.
Физика.
Математика.
Разные вопросы.
Разные вопросы.
Математика.
Разные вопросы.
Математика.
Физика.
Геометрия.