Рассказ маленький по украинскому языку

Рассказ маленький по украинскому языку

Задать свой вопрос
1 ответ
Кранська мова (МФА: [ukrjnsk mw], сторичн назви  руська, русинська[9][10][11][* 2])  нацональна мова укранцв. Належить до слов'янсько групи ндовропейсько мовно см'[* 3]. Число мовцв  близько 45 млн, бльшсть яких живе в Укран. державною мовою в Укран[12], офцйною мовою Приднстров'я. Поширена також у Блорус[13], Молдов[14][15], Польщ[16], Рос[17][18], Румун[19], Словаччин[20], Казахстан[21], Аргентин, Бразил, Великй Британ[22], Канад[23], США[24] та нших кранах, де мешкають укранц. Укранською мовою у свт послуговуються вд 41 до 45 млн осб, вона другою чи третьою слов'янською мовою за клькстю мовцв (псля росйсько та, можливо, польсько) та заходить до третього 10-ка найпоширенших мов свту[* 4].

Укранську мову вивча укранське мовознавство, а також дослджу укранстика (укранознавство). Довкола походження та становлення укрансько мови сну деклька гпотез[25]  праслов'янська[26][27][28], давньоруська[29][30], пвденноруська 10-11 столття[31][32] та нш[* 5]. Згдно з нещодавно опублкованою гпотезою К. М. Тищенка, укранська мова вдобража формування укранцв як етносу, що склався у VI-XVI ст. внаслдок нтеграц нащадкв трьох слов'янських племен  полян, деревлян та сверян за участ груп раномовного та тюркомовного степового населення. Укранська мова результатом нтеграц трьох далектв праслов'янсько мови (полянського, деревлянського та сверянського)[33]. У 18  20 столттях укранська мова зазнавала утискв з боку польсько та росйсько влади[* 6].

Для запису укрансько мови використовують адаптовану кирилицю (гражданка), зрдка  латинку в рзних варантах.

Норми укрансько мови встановлюються у словниках укрансько мови та укранському правопис[34], як затверджуються Мнстерством освти науки за рекомендацями фахвцв з укрансько мови наукових установ Нацонально академ наук, нших наукових установ, вищих навчальних закладв[35]. До наукових установ Нацонально академ наук Украни, зокрема, належать: нститут укрансько мови НАНУ (сторя, граматика, лексикологя, термнологя, ономастика, стилстика та культура мови, далектологя, соцолнгвстика), Укранський мовно-нформацйний фонд НАНУ (компьютер'ютерна лнгвстика, словники), нститут мовознавства м. О. О. Потебн НАНУ (укранська мова у зв'язках з ншими мовами).


, оставишь ответ?
Имя:*
E-Mail:


Добро пожаловать!

Для того чтобы стать полноценным пользователем нашего портала, вам необходимо пройти регистрацию.
Зарегистрироваться
Создайте собственную учетную запить!

Пройти регистрацию
Авторизоваться
Уже зарегистрированны? А ну-ка живо авторизуйтесь!

Войти на сайт