Кожен текст складаться з сполучених мж собою речень або абзацв, як обднан в дине цле певною темою головною думкою. Вс пропозиц в текст мають смислову звязок, яка вибудову рархю частин за змстом, значущост та складност. За функцонально-смисловому змсту видляють так типи текств у росйськй мов: розповдь, опис мркування. Розглянемо х головн особливост.
Оповдання це сторя про якусь подю, розказана у часовй послдовност. На перше мсце тут висуваться сам процес д, тобто розвиток сюжету. Твори цього типу динамчн в главному починаються з завязки або з розвязки нциденту, який викладаться в прямй або зворотнй хронологчнй послдовност. Нередко використовуться в листах спогадах. Оскльки здесь повдомляться про д та под, важлива роль належить дсловам минулого часу прислвникам, що вказу на послдовнсть (1-го разу, потм, нарешт пр.), як допомагають розгортати розповдь. Вс розповдн типи тексту мають завязку (початок стор), кульмнацю ( розвиток), розвязку (кнець под).
У опису головна дея поляга в словесному зображенн якогось явища шляхом перерахування його основних черт ознак . Його мета передати предмет опису так, щоб читач светло побачив його у свой свдомост. У пейзажу це буде вид неба, травок, дерев; бля портрета вираз глаз, постава, хода. Для описових текств отличительна послдовнсть в опис, днсть погляду, використання прикметникв статичнсть. Основна схема його побудови така: загальне враження про обкт окрем ознаки ставлення творца до обкта.
Порвнюючи ц типи тексту, можна сказати, що вони протиставлен один одному, так як х характеристики полягають у статичност 1-го динамц ншого.
Останнй тип це мркування. Воно грунтуться на розясненн та затвердження будь-яко думки, опису причини явищ, роздуми, явля собою тему з чотирьох частин: вступ теза аргументаця (докази) висновок. Ц типи тексту, на вдмну вд опису розповд, мають складншу структуру пропозиц (з використанням вдокремлених зворотв рзними типами союзно безсполучникового звязку) лексику (вживаться багато абстрактних осознать).
Головна мета довести що-небудь, переконати ншого, спростувати думку опонента.
Як видно, вс типи (мови) тексту мають особлив композицйн особливост вживаються в рзних жанрових формах. Проте в чистому вигляд розповдь, опис мркування зустрчаються не завжди, в основному комбнують х елементи. Примром, художн тексти нередко обднують вс типи тексту, як послдовно чергуються один з одним, а мркування може складатися з описових розповдних складових. Це робить твр бльш виразним цкавим.
-
Вопросы ответы
Статьи
Информатика
Статьи
Разные вопросы.
Разные вопросы.
Математика.
Разные вопросы.
Математика.
Физика.
Геометрия.
Разные вопросы.
Обществознание.
Математика.