Перед тим, як замшувати т100, мати неодмнно чепурили свтлицю: пдмтали долвку й чернь, пдмазували пч.
Впоравшись, мати витягували з печ мактру з теплою водою, ретельно вимивали руки , висушивши свжим рушником, казали приповдку: Бог на помч. Брали борошно, внесене з комори, починали пересвати.
У неньчиних руках сито ходором ходить, поплескуючись у долонях, бла пороша настелю пухку ковдру. Зстукавши ночви, висипають борошно в пчну джу, затим додають кислого молока деревяною лопаткою розмшують його.
Розмсивши борошно з молоком, мати розмочують у теплй вод кавалочок тста, що лишився од минуло випчки, бо без нього замшок не вчиниться, не зйде вн пухким тлом. Коли ж кваснець заправлено, висаджумо джу на окрану печ, укутумо куфайкою покривамо зверху чистим рябчунцем, щоб хлб не захолов вчасно зйшов.
Ледь-ледь збиралося на досвт, мати, вмившись, зодягали чисту сорочку, пдвязувалися вишитим фартухом.
Доки варилося сндання, мати мсили т100. Коли ж, нарешт, воно ставало вязким, як разума, мати призупиняли роботу, а потм починали викачувати хлб.
Легкими помахами рук вдривали опецьок т100, вмокали у воду руки, щоб воно не прилипало, й, перекидаючи з одн долон в другу, формували круглу, наче сонце, хлбину. Злегка поплескавши верхвку, ненька клали паляницю на рушник.
Доки мати викачували останню паляницю, я бг за лопатою , внсши, приставляв до припеч. Розславши капустяний листок поверх ясенового язика лопати, вони змащували його олю або притрушували борошном й усаджували хлбину. Зробивши виделкою зверху клька проштрикнв, мати метко шугнули лопату з хлбиною в гарячу утробу печ; потм другу, третю
Згодом ненька заглядають у пч, витягують буханець, важать у руц якщо важкуватий, означать ще не надйшла пора виймати. Злее за иным чи третм заходом, если вд легкого постуку низ паляниц одгукнеться подзвоном, почнуть виймати зарумянл хлбини й розсаджувати х вервечкою на розсланий рушник. Кожен буханець неодмнно видмухають, ошкребуть нижню скоринку вд залишкв капустяного листя, вони стають чистеньк, зарумянл, а з споду наче людська пятрня вдбилася
як тльки хлб трохи остигне, мати змащують його здором. Верх хлбини робиться блискучим, запашншим. Затим прикривають святковим рушником, щоб достигали.
Хлб на стол то найбльше багатство, до нього треба з святстю ставитися
-
Вопросы ответы
Статьи
Информатика
Статьи
Математика.
Разные вопросы.
Разные вопросы.
Математика.
Разные вопросы.
Математика.
Физика.
Геометрия.
Разные вопросы.
Обществознание.