Складть легенду про малюсенького Тарасика ( майбутнього большого Кобзаря )

Складть легенду про маленького Тарасика ( майбутнього великого Кобзаря )

Задать свой вопрос
1 ответ

 200 лт тому в сел Моринц на Черкащин народився легендарний поет, живописец громадський дяч Украни ТАРАС ГРИГОРОВИЧ ШЕВЧЕНКО.
Стало знаковим, що наш люд надля свох геров, титанв духу, творцв у свох переказах та легендах надприродними мощами.
Не став виключенням ШЕВЧЕНКО.
Тема сьогодншнх наших розмислв - Тарас Шевченко у народнй фантастиц.

м'я Тараса Шевченка найвидатншого поета Украни, палкого, незламного революцонера оповите в народнй творчост яскравим серпанком легенд переказв. Люд завжди високо цнував свох мужнх синв борцв за долю й щастя трудово людини, за свтле майбутн, оспвуючи х у пснях, звеличуючи в легендах. Геро цих творв надлен надприродною силою, незрвнянною мудрстю, винятковою чистотою сумлння. Саме такою виступа постать Тараса Шевченка в укранськй народнй творчост. В легендах переказах про Кобзаря трудящ Украни не тльки виявили сво захоплення його мужньою революцйною дяльнстю, але й висловили одвчн прагнення та бажання, щоб не було панв визиску, щоб на вльнй земл запанували рвнсть, братерство щастя працюючих людей.
В численних народних переказах епзоди й факти з бограф поета постають так, як х уявляв соб гноблений люд, що вбачав у генальному Кобзарев свого захисника, героя, поборника справедливост.
Ще у 1859 роц М.Максимович писав до свого друга: А на правой стороне Днепра Вы стали лицом сказочным, о котором идут теснее баснословия и легенды, вровень с преданиями старых времен.

Перш вдом нам записи легенд про Шевченка були зроблен у 1861 р. Г.Честахвським. Пвтора десятилття по тому було констатовано, що в Южной Руси существует о Шевченке много рассказов и анекдотов , наприкнц 1910-х рокв х було записано вже чимало.
Можна визначити основн напрямки, за якими розвивалася шевченкова легенда.
1. Баснословия и легенды, вровень с преданиями ветхих времен, якщо повторити формулювання Максимовича, де Шевченко поста гером-поборником народних нтересв.
Були записан легенди, в яких Пугачов перед стратою каже Шевченков: Заповдаю тоб продовжувати нашу справу!, або т, де Шевченко зустрчаться з Кармалюком. Окрм того в Укран прогуливались чутки, буцмто селяни вийшли з крпацтва заходами Шевченка, що цар, не погоджуючись на це, посадив його був до вязниц, але тверда воля Шевченка примусила сударя поступитися

Вже у 1882 р. зустрчамо згадку про те, що люд представляет его [Шевченка] и изображает в собственных знаменитых рассказах героем, одинаковым иным любимым историческим личикам, каковы Морозенко, Нечай, Палий и друг. Невзирая на то, что Шевченко был еще не так издавна, существование его относится народом к давнешнему медли. О нем говорят так же, как и о Кармелюке, мовилось, що Шевченко був роду Кармелюцького.
2. Надприродн, колдунчн здбност Шевченка.
Шевченко вщун: Вн був, если хочете, такий чоловк, що все знав. Носив вн з собою чорн книжки по них усе вгадував, що робиться, й доказував, де як поклажи (скарби) лежать, Шевченко розказував, що дал буде на свт. Серед нших передбачень Шевченка клька разв фгуру вщування ним мсця власного похорону.
Шевченко чародй, який довльно змню сво обличчя: оце вн такий буде лицем, сразу вн перемнився; маскуться пд начальство або прихову свй високий чин, а, розкривши його, в Канев, в казначейств, брав грошей скльки хтв; незвичайним чином звльня з вязниц себе товаришв: Вн (Шевченко) було як намалю щось там на стн то сяде та й полетить.

3. Шевченко як заклята, зачарована особа.
Характерн легенди: Дуже-дуже издавна стар люди сказали, тод пропаде проклята панщина, если народиться людина, яка не пожал вддати сво кров стльки капель, скльки на неб зрок. "толика Тараса була визначена ще в дитинств. Рдна мати пожертвувала свою дитину ради щастя крпакв: Важко матер про погибель сво дитини говорити, але коли погибель мого сина дасть волю крпакам, а х як зрок на неб, нехай буде так

. Найбльшу за обсягом групу, складають оповд, присвячен могил Шевченка посмертнй дол Тараса. Вдома тривога над могилою Шевченка у липн 1861 р. була спричинена переказами про те, що Тарас Шевченко не погиб, но живет и, проникнутый идеею малороссийской пропаганды, не перестает думать о дорогой ему Малороссии и со временем даст символ к деяньям, что в так называемой могиле Шевченко находятся ножики.

, оставишь ответ?
Имя:*
E-Mail:


Добро пожаловать!

Для того чтобы стать полноценным пользователем нашего портала, вам необходимо пройти регистрацию.
Зарегистрироваться
Создайте собственную учетную запить!

Пройти регистрацию
Авторизоваться
Уже зарегистрированны? А ну-ка живо авторизуйтесь!

Войти на сайт