теоря будови органчних речовин

Теоря будови органчних речовин

Задать свой вопрос
1 ответ
Створення теор хмчно будови органчних сполук О. М. Бутлеровим у 60-х роках XIX ст. було найвидатншою подю в стор розвитку органчно хм. Ця теоря стала науковою основою для подальшого розвитку органчно хм. О. М. Бутлеров виходив з матералстичних уявлень про реальне снування атомв молекул. Основна дея теор хмчно будови органчних сполук була сформульована О. М. Бутлеровим у 1861 р. Сущность ц теор поляга в слдуючому:
         1. Атоми в молекулах органчних речовин сполучен мж собою в певному порядку. Послдовнсть сполучення атомв у молекул О. М. Бутлеров назвав хмчною будовою, або структурою, молекули.
         2. Властивост молекул органчних речовин залежать вд природи атомв, що входять до складу молекул, вд клькост цих атомв вд порядку х сполучення в молекул, тобто вд хмчно будови молекули.
         3. Органчн речовини з однаковим яксним кльксним складом, але з рзною хмчною будовою - зомери - мають рзн хмчн властивост.
         4. Знаючи властивост органчних речовин, можна встановити х хмчну будову.
         5. Реакцйна здатнсть (хмчна активнсть) атомв, що входять до складу молекули органчно речовини, може змнюватись залежно вд того, з якими ншими атомами вони зв'язан в данй молекул. Ця змна хмчно активност атомв обумовлються взамним впливом безпосередньо сполучених (сусднх) атомв, а також взамним впливом атомв через нш атоми (посереднй вплив).

     З виникненням теор хмчно будови органчна хмя вийшла з лабринту типових формул. Завдяки цй теор були знайден шляхи до пзнання внутршньо будови молекул, з'явилась теоретична основа для розумння хмчних процесв. Теоря хмчно будови позволила класифкувати не тльки весь нагромаджений на той час, але й новий експериментальний матерал. Хмки, користуючись цю теорю, могли передбачити як нов шляхи синтезу органчних речовин, так можливу кльксть органчних сполук певного складу. З моменту свого виникнення теоря хмчно будови дала можливсть хмкам проводити експериментальн дослдження цлеспрямовано, експериментальне перевряти встановлювати будову молекул органчних речовин.
     Большим успхом теор хмчно будови було обгрунтування явища зомер, яке протягом майже сорока рокв не знаходило теоретичного пояснення. Так, наприклад, дв рзн речовини етанол диметиловий ефр мають одну ту саму молекулярну формулу С2Н6О :
                                   Н3С - СН2 - ОН                                   Н3С - O - СН3
                                          Етанол                                      Диметиловий ефр

     Але оскльки ц речовини мають рзну хмчну будову, це зумовлю х рзн властивост. Так, етанол добре розчиняться у вод, за звичайних умов реагу з металчним натрм, в той час як диметиловий ефр не розчиняться у вод не взамод з металчним натрм. Теорю хмчно будови О. М. Бутлеров та його учн, а потм нш хмки пдтвердили, синтезувавши вс передбачен зомери найпростших органчних речовин. Так, було синтезовано зобутан, зобутилен, третинн спирти тощо.
   
, оставишь ответ?
Имя:*
E-Mail:


Добро пожаловать!

Для того чтобы стать полноценным пользователем нашего портала, вам необходимо пройти регистрацию.
Зарегистрироваться
Создайте собственную учетную запить!

Пройти регистрацию
Авторизоваться
Уже зарегистрированны? А ну-ка живо авторизуйтесь!

Войти на сайт