Мохи:особливости будови и ризноманитнисть

Мохи:особливости будови и ризноманитнисть

Задать свой вопрос
1 ответ

Мохоподбн (Briophyta) це вддл вищих спорових рослин, у життвому цикл яких переважа статеве поколння. Вддл Мохоподбн об'дну близько 35 тис. видв. Наука про мохи називаться брологя.

Мохоподбн це невисок, трав'янист, у переважнй бльшост багаторчн рослини, як найбльш примтивними з вищих рослин, про що свдчить хня подбнсть з водоростями. Основними ознаками, як зближують х з водоростями, :

а) залежнсть заплднення вд води;

б) вдсутнсть ксилеми флоеми;

в) наявнсть ризодв;

г) сланева будова тла.

Пд час проростання спор у

мохв розвиваться зелена нить протонема, яка нагаду нитчасту водорсть. Водночас мохоподбн вищими споровими рослинами, як мають ознаки пристосування до життя на суходол.

У их з'явилися покривн й основн тканини, прост за будовою стебло листки. Для мохоподбних характерне чергування поколнь, але, на вдмну вд нших вищих спорових рослин, у хньому цикл вдтворення гаметофт переважа над спорофтом.

Доросла рослина, яка представля статеве поколння, ма сланеву або листостеблову будову прикрплються до рунту за допомогою вдросткв нижньо частини стебла ризодв. Нестатеве поколння формуться на верхвц материнсько рослини, вд яко отриму поживн речовини, тому розвиток спорофта як самостйного органзму не вдбуваться. Спорофт, який у мохоподбних називаться спорогоном, складаться, зазвичай, з нжки коробочки, у якй утворюються спори. Саме завдяки домнуванню гаметофта мохоподбн розглядаються як самостйна глка в сторичному розвитку вищих рослин. У мохоподбних дуже добре розвинене вегетативне розмноження, яке можна роздлити на два види залежно вд участ в ньому само рослини: 1) розмноження частинами тла кусками стебел, бруньками, глочками, листочками, частинами протонеми; 2) спецалзованими утворами розмноження вивдковими тльцями, як можуть формуватися на будь-яких частинах рослини. Для окремих видв мохв вегетативне розмноження одним з найважливших методв виживання. Наприклад, у сарконеурума льодяного, який мешка в Антарктид, вегетативне розмноження вдбуваться частинками тла, як поширюють на свох лапках та пр' пнгвни.

Вддл Мохоподбн включа три класи: Антоцеров, Печночники Листостеблов мохи. Антоцеров це сланев рослини, як мають дихотомчно розгалужений просто побудований пластинчастий талом у вигляд розетки даметром 1-3 см. Клтини талому майже вс однаков, тобто не диференцйован на окрем тканини органи. Вони мстять здебльшого по одному пластинчатому хлоропласту з пренодом. Це ознака примтивно будови. Типовим представником класу Антоцеров антоцерос крапчастий. Ця рослина цкава тим, що слань ма слизист порожнини, у яких поселяються цанобактер з роду Носток.

Печночники це сланев рослини, у яких тло гаметофта сплющене, листоподбне, галузиться дихотомчно. Найбльш вдом представники класу Печночники належать до роду Маршанця. Маршанця мнлива (печночник звичайний) це вид, який заглавий на честь французького ботанка Н. Маршана, зустрчаться там, де несли не бува сухо: на берез рчок, у болотистих мсцях, на вогких скелях, зрубах старих колодязв, стнах сльських хат тощо. Ц рослини мають пластинчасту слань темно-зеленоватого кольору до 10 см завдовжки, на поверхн яко можна побачити вирости-пдставки для статевого розмноження виводков плетенки для вегетативного розмноження.

Клас Листостеблов, або справжн, мохи мстить найбльшу кльксть мохоподбних. Це переважно багаторчн рослини, що характеризуються груповими формами росту (дерновники, куртинки, подушки). Найвдомшими родами справжнх мохв рд Полтрих рд Сфагнум. з роду Полтрих у флор Украни представлено 8 видв, з яких найбльш характерним видом зозулин льон звичайний (полтрих звичайний, рунянка). Це багаторчн рослина, яка живе на вогких мсцях у лсах, на луках, на болотах тощо. Мжнародна назва роду походить вд грецьких слв, що в переклад означають "багато волосся", пов'язана, явно, з тим, що рослина утворю густ дернини. Гаметофт ма пряме, прямостояче стебло до 40 см заввишки, яке густ вкрите зеленими листочками. Вд нижньо частини стебла вдходять багатоклтин ризоди, за допомогою яких рослина прикрплються до рунту. Зозулин льон дводомна рослина. На верхвках одних рослин розташован антерид, як оточен розеткою червонуватих листкв, а на верхвках нших рослин в оточенн зелених листочкв архегон. Спорофт складаться з стопи, нжки коробки, яка свою формою схожа на зозулю. Коробка ма зубчики у порах, що пристосуванням для розсювання спор. У суху погоду вони вдгинаються вдкривають пори, сприяючи висванню спор. Сфагнов мохи (торфов мохи, бл мохи) поширен на болотах та нших дуже зволожених мсцях

, оставишь ответ?
Имя:*
E-Mail:


Добро пожаловать!

Для того чтобы стать полноценным пользователем нашего портала, вам необходимо пройти регистрацию.
Зарегистрироваться
Создайте собственную учетную запить!

Пройти регистрацию
Авторизоваться
Уже зарегистрированны? А ну-ка живо авторизуйтесь!

Войти на сайт