Поняття про популяцю,екосистему та чинники середовища

Поняття про популяцю,екосистему та чинники середовища

Задать свой вопрос
1 ответ

У аква середовищ життя провдна роль належить температур, освтленост, тиску, газовому складу й солоност води, рельфу дна тощо. Коливання температури у вод значно менш, на вдмну вд повтря. Освтленсть водойм швидко зменшуться з збльшенням глибини. Глибоководн тварини навть з добре розвиненими органами зору (головоног молюски, риби, китоподбн) бачать злее на незначнй вдстан. Для сплкування, орнтац в простор, пошуку ж вони використовують звуков, свтлов та нш способи передач та сприйняття нформац.

Водойми рзних типв вдрзняються за сольовим складом води. Тому одн види здатн снувати лише у прсних водоймах (карась, короп,

 

щука), нш - лише в солоних (акули, кити). Цкавим видом рачок артемя (мал. 311). Вн здатний мешкати як у прсних водоймах, так в солоних.

Порвняно з наземно-повтряним рунт -стабльнше середовище життя. Там незначн коливання добових сезонних температур. Вологсть рунту завжди вища за вологсть повтря, тому органзмам легше переносити пероди посухи. Оскльки кисень надходить у рунт переважно з атмосферного повтря, то з глибиною його вмст знижуться. Вдповдно тварини пристосовуються до життя в таких умовах. Нестачу кисню, вологи або, навпаки, перезволоження тварини здатн уникати за допомогою вертикальних перемщень (дощов червяки, клщ, комахи тощо).

, оставишь ответ?
Имя:*
E-Mail:


Добро пожаловать!

Для того чтобы стать полноценным пользователем нашего портала, вам необходимо пройти регистрацию.
Зарегистрироваться
Создайте собственную учетную запить!

Пройти регистрацию
Авторизоваться
Уже зарегистрированны? А ну-ка живо авторизуйтесь!

Войти на сайт