Як машинобудвн виробництва розвиваються бльш денамчно у свт?

Як машинобудвн виробництва розвиваються бльш денамчно у свт?

Задать свой вопрос
1 ответ

Вдповдь:

Машинобудування провдною галуззю промисловост свту як за вартстю вироблено продукц (понад 1/3), так за клькстю зайнятих (80 млн. чол.). Машинобудування один з лдерв НТР (в числ авангардно трйки галузей). Воно визнача основн напрямки розвитку НТР водночас урзномантнються пд впливом.

Загальн обсяги виробництва свтово машинобудвно продукц щорчно зростають. Особливо динамчно розвиваться виробництво електронного устаткування (у т. ч. електронно-обчислювально технки), засобв приладв автоматизац (у т. ч. промислових ботв), гнучких виробничих систем, деяких видв металообробного хмко-технологчного устаткування, верстатв (у т. ч. з числовим програмним управлнням), телекомункацйно, авакосмчно та атомно технки, автомоблв, побутових електронних електротехнчних приладв. Ц та нш галуз машинобудування мають тсний звязок з науковими дослдженнями та нженерною справою.

Приблизно 9/10 вс машинобудвно продукц виробляться в економчно розвинених постсоцалстичних кранах, 1/10 у кранах, що розвиваються. Серед перших знаходиться мала група кран, спроможних виробляти всю номенклатуру машинобудування. Це, насамперед, США, Японя, Нмеччина, Рося, як володють найрозгалуженшою повною структурою галуз, Великобританя, Франця та Китай, як мають незначн пропуски в структур машинобудування, а також Канада, таля, Украна з бльш суттвими пропусками.

Велика група промислово розвинених кран вропи (насамперед, Ндерланди, Бельгя, спаня, Швейцаря, Швеця, Австря, Польща, Чехя, Блорусь), нових ндустральних кран Аз (Пвденна Корея, Снгапур, ндя, Туреччина) та Латинсько Америки (Мексика, Бразиля) спецалзуються на виробництв окремих видв машинобудвно продукц, з якими виходять на свтовий ринок.

У бльшост кран, що розвиваються, машинобудування злее започатковуться (прост виробництва чи складальн пдпримства, що використовують готов детал вузли з нших кран) або взагал вдсутн. Розвиваться здебльшого металообробка (ремонтн майстерн, виробництво найпростшого нвентарю).

Розмщення машинобудування залежить вд багатьох чинникв. Так, пдпримства важкого машинобудування, на яких виробляться технологчне устаткування для рзних галузей промисловост, тяжють до районв чорно металург (Пвнчний Схд США, Рур у Нмеччин, Донбас в Укран, Урал у Рос, Верхня Слезя в Польщ, Пвнч у Кита т. д.). Приладобудування, виробництво точних машин розмщуються в районах концентрац трудових ресурсв, а радоелектронка, авакосмчна промисловсть, нш наукомстк галуз тяжють, крм цього, до науково-дослдницьких центрв, якими , здебльшого, найбльш м100 й агломерац. Натомсть масове виробництво простих деталей чи вузлв нередко створються в районах кранах з большою клькстю недорого робочо сили (наприклад, у кранах Пвденно-Схдно Аз, Латинсько Америки). У розмщенн пдпримств, що виробляють побутов прилади машини, велику роль вдгра споживчий чинник, наявнсть купвельного попиту (а тому поряд з найбльшими економчно розвиненими кранами у свтов лдери за цю продукцю вийшов Китай).

Найпотужншою галуззю машинобудування за вартстю продукц та обгом автомоблебудування. Щорчне свтове виробництво автомоблв в останнй час становить 4750 млн. шт., у т. ч. 3/4 легкових. Склалося три основн райони х виробництва: США, Японя Захдна вропа. США Японя, як можуть виробляти по 1012 млн. автомоблв щорчно, поперемнно захоплюють свтове лдерство; у Захднй вроп (разом понад 15 млн. шт.) провдн позиц займають Нмеччина (понад 5 млн.), Франця (3,5 млн.), спаня та таля.

Розмщення больших автозаводв переважно кущове: у центр знаходиться головний завод, навколо нього бльш спецалзован пдпримства постачальники деталей, вузлв, а також спецальних гумових, скляних, пластмасових виробв, фарбникв. Так кущ пдпримств снують навколо Детройта (США), Вольфсбурга (Нмеччина), Тойоди (Японя), Нижнього Новгорода (Рося).

Завдяки потужним автомобльним транснацональним корпорацям (ТНК), насамперед японським, американським, нмецьким, автомоблебудування розосередилося по всх регонах свту у багатьох нових кранах, у т. ч. з числа тих, що розвиваються, зявилися пдпримства-сумжники, звязан мж собою численними кооперацйними поставками. До числа провдних виробникв автомоблв увйшли таким чином спаня, Канада, Бразиля, а в Пвденнй Коре виникли сво ТНК, що розпочали наступ на ринки рзних кран. Натомсть рзко скоротилося виробництво автомоблв у постсоцалстичних кранах (у т. ч. в Рос, що лдером серед их). х автомобльна промисловсть стала обктом конкурентноспособного впливу рзних ТНК.        

Пояснення:

, оставишь ответ?
Имя:*
E-Mail:


Добро пожаловать!

Для того чтобы стать полноценным пользователем нашего портала, вам необходимо пройти регистрацию.
Зарегистрироваться
Создайте собственную учетную запить!

Пройти регистрацию
Авторизоваться
Уже зарегистрированны? А ну-ка живо авторизуйтесь!

Войти на сайт