Чим вдрзняться мсцевий час вд поясного?

Чим вдрзняться мсцевий час вд поясного?

Задать свой вопрос
1 ответ
Мсцевий час

Земля обертаться навколо сво ос робить один повний оберт приблизно за добу 24 години. У кожну мить доби однаковий час спостергаться у будь-якй точц 1-го й того самого меридана. Цей час прийнято називати мсцевим часом. Якщо змнються довгота мсця спостереження, змнються й мсцевий час. За одну годину Земля повертаться на 15 (360:24), тобто рзниця в час мж пт, розташованими на однй паралел й вддаленими один вд одного на 15, становить одну годину. Наприклад, якщо в Донецьку (близько 38 сх. д.) 12 година, то у Самбор Льввсько област (близько 23 сх. д.) буде 11 година.
Чим бльша вдстань одного меридана вд ншого, тим бльша рзниця мж ними в час. Если в Кив полудень, на протилежному боц земно кул (на вдстан 180 на захд або схд вд Кива) в цю мить буде пвнч.
За Римською мжнародною угодою 1883 р., за початковий меридан для географчних довгот лчби прийнято Гринвцький меридан, який проходить через астрологчну обсерваторю в Гринвч поблизу Лондона ма довготу 000'00". Мсцевий гринвцький час, що вдраховуться вд пвноч, умовились називати всесвтнм, або свтовимчасом. Рзниця в градусах мж довготою Гринвцького меридана й довготою мсцевого меридана становить рзницю мсцевого часу мж цими мериданами в один той самий момент. Наприклад, рзниця мж Гринвчем Фастовом Кивсько област становить 30, або 2 годину. Тож если у Гринвч пвнч, у Фастов у цей момент 2 година ноч, а в катеринбурз (Рося) 4 година ноч, в Якутську 8 година ранку, а у Петропавлвську-Камчатському 11 година денька, майже обднй час.

Поясний час

У практичнй дяльност зручнше користуватися так званим поясним часом, який запропонував у 1878 р. канадський нженер С. Флемнг. дея С. Флемнга поляга у тому, що вся поверхня земно кул умовно поделена мериданами на 24 годинн пояси, кожний шириною 15. Кожному з 24-х годинних поясв присвоються вдповдний номер вд 0 (нульового) до 23-го. Нульовим мериданом 24-й (Мал. 4). У межах поясу один час мсцевий, визначений за середнм мериданом цього поясу. Час сусднього поясу вдрзняться на 1 годину. Пояси вдлчують вд Гринвцького меридана на схд, оскльки Земля обертаться з заходу на схд. Номер поясу показу, на скльки годин час даного поясу вдрзняться вд Гринвцького (на схд вд Гринвча час доби збльшуться, на захд зменшуться). Поясний час було схвалено на Мжнародному астрономчному конгрес у 1884 р. З 1883 р. поясний час введено у США Канад, з 1924 р. в Укран.

Иван Сапенков
нормально?
, оставишь ответ?
Имя:*
E-Mail:


Добро пожаловать!

Для того чтобы стать полноценным пользователем нашего портала, вам необходимо пройти регистрацию.
Зарегистрироваться
Создайте собственную учетную запить!

Пройти регистрацию
Авторизоваться
Уже зарегистрированны? А ну-ка живо авторизуйтесь!

Войти на сайт