сласти розповидь про Володимира Большого

Сласти розповидь про Володимира Большого

Задать свой вопрос
1 ответ
Рк народження Володимира невдомий. Його батько Святослав народився 942-го, старший син Володимира Вишеслав приблизно 977-го, звдки сторики виводять рк появи на свт Володимира як 960-й, з деякою похибкою. Виховував його дядько по матер Добриня, оскльки в звичаях Рус було довряти виховання спадкомцв старшим дружинникам.
Невдовз псля загибел в 972 роц князя Святослава спалахнула мжусобна вйна мж його трьома синами. Хронологя давньоруських лтописв до хрещення умовна, але вдомо, що 977-го питомий древлянський князь Олег загинув у бою з кивським дворянином Ярополком, а Володимир при цй звстц втк до короля Норвег Хакона Могутнього. Всю Руссю почав правити Ярополк Святославич. Володимир у Скандинав набрав варязьке вйсько 980-го повернувся до Новгорода, вигнавши Ярополкового посадника.


Захопив Полоцьк, котрий перейшов на бк Кива, перебивши смю варязького правителя Рогволода. Його дочку Рогнду, просватану вже за Ярополка, насильно брав за дружину. Потм з великим вйськом обступив Кив, де закрився Ярополк. Володимир закрпився на кивському престол в 980 роц.


Лтописна оповдь про вибр ври ма легендарний нрав. Буцмто до князвського двору покликали проповдникв сламу, удазму, захдного латинського християнства, але Володимир псля розмови з грецьким флософом зупинився на православ.


За лтописом, 987 року Володимир на рад бояр прийняв ршення про хрещення за законом грецьким. Наступного, 988-го, року вн захопив Корсунь (Херсонес) зажадав у дружини сестру взантйських мператорв Василя II Костянтина VIII Анну, загрожуючи накше пти на Константинополь. мператори згодилися за умови, що князь прийме хрещення, бо сестра ма вийти замж тльки за одноврця. Дставши згоду Володимира, взантйц прислали в Корсунь Анну в супровод священикв. Там же, в Корсун, Володимира з багатьма дружинниками охрестив пископ корсунський.
У хрещенн Володимир прийняв мя Василь, на честь правлячого взантйського мператора Василя II, згдно з практикою полтичних хрещень тих часв.


Прийняття ври Христово супроводжувалося встановленням церковно рарх. Русь стала одню з митрополй (Кивською) Константинопольського патрархату.


Князювання Володимира ознаменоване початком розповсюдження грамотност на Рус чим завдячумо хрещенню. Як багато прогресивних реформ на земл Руськй, вдбувалося це силомць. Учителями були не стльки взантйц, скльки болгари, зокрема т, що побували на Афон. Киян Володимир щедро пригощав на бенкетах щонедл. За переказами, наказав навть розвозити жу й напо немчним та хворим. Особливо уваги надавав дружинникам, з якими радився про державн й вйськов справи, н в чому м не вдмовляв. Казав: Срблом золотом не знайду соб дружини, а з дружиною добуду србло золото.


Хрещення большого князя Карамзн опису як перетворення вдродження його Рус до нового життя: Цей князь, заглавий церквою рвноапостольним, заслужив в стор мя Большого. Справжн запевнення в святост християнства чи тльки честолюбство й бажання бути в родинному альянс з можновладцями взантйськими змусило його хреститися, вдомо Богов, а не людям. Досить того, що Володимир, прийнявши вру Спасителя, освятився нею в серц свому став ншою людиною. Будучи в язичництв месником лютим, ганебним перелюбцем, воном кровожерним , що найжахливше братовбивцею, Володимир, наставлений у людинолюбних правилах християнства, боявся вже проливати кров навть лиходв ворогв втчизни. Головне право його на вчну славу подяку потомства поляга, звичайно, в тому, що вн вивв Русь на шлях справжньо ври; але мя Большого належить йому за справи державн. Цей князь, викравши диновладнсть, розсудливим щасливим для народу правлнням спокутував провину свою; виславши мятежвних варягв з Рус, використав найкращих з их на користь; упокорив бунти, вдбив набги хижих сусдв, перемг сильного Мечислава славний хоробрстю народ ятвязький; розширив кордони держави на заход; мужнстю дружини сво укрпив внець на слабкй голов схдних мператорв; прагнув просвтити Русь: заселив пустел, заснував нов м100; любив радитися з мудрими дворянами про корисн статути земськ; заснував училища закликав з Грец не тльки рев, а й живописецв; нарешт, був нжним батьком для народу бдного.
, оставишь ответ?
Имя:*
E-Mail:


Добро пожаловать!

Для того чтобы стать полноценным пользователем нашего портала, вам необходимо пройти регистрацию.
Зарегистрироваться
Создайте собственную учетную запить!

Пройти регистрацию
Авторизоваться
Уже зарегистрированны? А ну-ка живо авторизуйтесь!

Войти на сайт