Твр на тему "Весь свт тоб належить"За вршем "Якщо"
Твр на тему "Весь свт тоб належить"За вршем "Якщо"
Задать свой вопросУ врш Кплнга "Якщо" ми звертамо увагу на слова "Трумф" "Нещастя". Недаремно кожне з цих слв написане у врш з велико лтери. Вони ключов у цьому твор. Що такс "трумф"? Трумф блискучий успх, празднество. Антонмом до нього виступа слово"нещастя" сумна подя. Те, що ц слова у Кплнга стоять поруч не дивно. Трумф нещастя це, як свтло тнь, денек нч, любов нелюбовь, народження людини смерть...
нод трумфу людини передують трагчн моменти в житт. Трагедя може бути псля трумфу.
Згадамо спанських вонв з балади А. Мцксвича "Альпухара". Здавалося б, вони переможц, бо перемогли вонв мусульманського короля Альманзора в Альпухар. "Бенкет мж трупв почався в спанцв на альпухарських рунах. Здобич паюють, подлюють бранцв, п'ють, утопаючи в винах". Та, святкуючи перемогу, вони не знали, що поряд з ними 100ть хня погибель чума, яку принс м переможений Альманзор.
Перемога, трумф спанцв обернулися для их нещастям, навть смертю. А нещастя Альманзора стало його трумфом вороги його загинули. Завжди треба пам'ятати слова Кплнга про те, що Трумф Нешастя треба сприймати, "як дим втер на вку".
А ось ще один трумфатор цього разу з балади Р. Ственсона "Вересовий трунок". Це "володар шотландський жахались його вороги!" Вн пшов оружно на лктв. А пкти славилися вмнням готувати вересовий трунок, який "за мед солодший, мцнший анж вино". Секретом варння вересового трунку володли дво броварв старий батько його син "хлопець отрочих лт". Чому тльки дво? Тому що вс нш пкти "лежали пд квтом червоним поснул навк бровар". Ц люди загинули вд рук вонв володаря шотландського. Врешт-решт гибнуть останн бровар батько син, але перед смертю старий виявля стинну величнсть духу. Вн жертву свом сином в м'я збереження тамниц вересового трунку. если, стоячи перед ворогом, вн вимовля: "Погибель мен не ужасна, вересового трунку з мною помре сокровенна!", то розумш: трумфатори не переможц шотландськ, а цей старий бровар, який за мить сам розлучиться з життям.
Дивться також
"Якщо" (повний текст)
Яким зображений свт у врш? (та нш запитання)
Бографя Редьярда Кплнг
Так трумфатором став гоголвський Тарас Бульба, який теж загинув. Трумфатором можна назвати юнака з врша Рльке "Псня про Правду". Олекса, принижений, мовчазний боязкий, наприкнц твору поста перед нами справжнм козаком, коли ладен пожертвувати власним життям в м'я свободи Батьквщини.
У врш Кплнга "Якщо" мен подобаються рядки:
Якщо ти зможеш в порив одному
Поставить все на карту програть,
А потм все спочатку, нкому
Про втрати навть слова не сказать...
Я пригадую шолохвського бойца Андря Соколова з оповдання "Толика людини". Перед обличчям смерт вн був, если стояв перед комендантом концтабору нмцем Мюллером. Про нього, Мюллера, у Шолохова сказано так: "По-росйськи разговаривав, як ми з тобою, та й ще на "о" налягав, наче корнний волгар". Тисяч людей розлучилися з життям з вол цього "волгаря". Вн наставив зброю й на Андря Соколова, але той виявив таку стйксть духу, що немилосердий Мюллер вдпустив його у барак та ще й жу дав.
У врш Р. Кплнга з велико лтери починаються ще три слова: "Серце", "Нерви", "Жили". це не випадково. Цими словами поет характеризу сутнсть людини. Если вона взьме соб у супутники волю, людина висто у боротьб. тод йому, цьому трумфаторов, належатиме увесь свт.
-
Вопросы ответы
Статьи
Информатика
Статьи
Математика.
Разные вопросы.
Математика.
Физика.
Геометрия.
Разные вопросы.
Обществознание.
Математика.
Химия.
Русский язык.