Порвняльний аналз сонетв Петрарки Шекспра

Порвняльний аналз сонетв Петрарки Шекспра

Задать свой вопрос
1 ответ

Незаперечним залишаться той факт, що сонети, як форма лричного врша, з'явились в тал, понад смсот рокв тому. Зручн для написання читання вони дуже швидко припали до душ багатьом лричним письменникам по всьому свт, але найбльш вдомим лриком який писав врш в цй форм большой поет епохи Вдродження Франческо Петрарка. Саме його творчсть пдкреслила, що навть при певнй скутост форми, сонетами, з легкстю можна вдобразити сво лричн та флософськ думки.

Епоха Вдродження до Англ добралась дещо пзнше, нж до нших вропейських кран закономрним була поява здесь англйського сонета. Першим серед поетв, як зацкавились сонетами в Англ, був сер Томас Уайет, його вважають родоначальником англйського сонета. Якщо яскравим представником талйських сонетв Петрарка то одним з найбльш популярних авторв англйських сонетв Вльям Шекспр. А в чому поляга основна вдмннсть мж сонетами Петрарки та Шекспра?

В той час як обидва види сонетв складаються з 14 рядкв написан п'ятистопним ямбом, вони помтно вдрзняються мж собою за формою та спрямованстю.

Класичний, або талйський сонет ма чтку строфчну форму складаться з чотирнадцяти рядкв, подлених на чотири строфи. Перш дв строфи (катрени) чотирирядков, а наступн дв (терцети) трирядков.

Сонети Франческо Петрарки традицйно написан з точки зору людини, яка деалзу кохану жнку неймоврно суму за втраченою любов'ю. В катренах переважно описуться конкретний випадок або встановлються основна неувязка сонету, а в терцетах Петрарка зазвичай знаходить змальову ршення.  

Шекспрвський або англйський сонет ма особливу будову структура англйського сонета вдрзняться вд талйсько. Вн складаться з трьох катрен з неоднаковими римами та 1-го дистиха, або двоврша.

Шекспр використову катрени, щоб по рзному зобразити ту чи ншу ситуацю. Хоч по свой структур його сонети дещо схож до сонетв Петрарки, часто ршення проблеми, яке вн опису в останнх двох рядках вигляда як дотепний коментар творца.

У свох сонетах Петрарка намагався виразити власн почуття, до кохано жнки, длиться власними переживаннями стосовно втрати Лаури та затверджу деал, який лг в основ флософ гуманзму. Що ж стосуться сонетв Шекспра, то варто зазначити, що вн намагався йти в ногу з часом. Большой драматург поет переважно оспвував дружбу, радсть зустрч та горе розлуки.

Мж сонетами Петрарки та Шекспра бльше вдмнних нж похожих рис. Це стосуться будови сонет, стилю написання, а також змсту. Проте спльним залишаться те, що як Петрарка так Шекспр в свох сонетах намагались очень вдверто передати власн почуття головне, що м це прекрасно вдалось.

, оставишь ответ?
Имя:*
E-Mail:


Добро пожаловать!

Для того чтобы стать полноценным пользователем нашего портала, вам необходимо пройти регистрацию.
Зарегистрироваться
Создайте собственную учетную запить!

Пройти регистрацию
Авторизоваться
Уже зарегистрированны? А ну-ка живо авторизуйтесь!

Войти на сайт