Твр роздум на тему Як ма жити людина за творами Гоголя

Твр роздум на тему Як ма жити людина за творами Гоголя

Задать свой вопрос
1 ответ

Такий большой рзнобчний письменницький талант Миколи Гоголя створив для нас галерею незабутнх образв. Серед реальних фантастичних персонажв образ скромного петербурзького бюрократа Акакя Акакйовича Башмачкна. У ц "немного людини" з перших днв життя, здавалося, все пшло не так: мати довго не могла вибрати синов м'я зупинилася зрештою на мен батька сво дитини. прзвище було якесь непомтне, буденне трохи смшне. бота у Акакя Акакйовича була одномантна нудна, хоча нудною вн не вважав. Як зазнача Гоголь, герой його повст не злее сумлнно акуратним рвним почерком переписував чиновницьк папери, а робив це з любов'ю задоволенням. Змнювалися його начальники, а вн продовжував працювати на свой скромнй посад. Дехто з його колег кепкував, що Акакй Акакйович, мабуть, народився бюрократом працю ним все сво життя. Його нхто не цну, не звертаться до нього з добрим словом. Помчник столоначальника приносить йому папери для переписування кладе х на стл мовчки, без жодного слова, наче перед ним не людина, а порожн мсце. Колеги-канцеляристи постйно кепкують з Башмачкна, а вн наче не помча цього, працю отдал. лише коли вже дуже дошкуляють, може кинути докрливе: "Чому ви мене ображате?" У тому обычному докор стльки образи нажималсливого нмого крику дати йому спокй, що кривдники вдступають ще довго караються сумлнням, пригадуючи погляд Акакя Акакйовича.

Неувязка "немного людини" завжди була, ще довго залишатиметься актуальною. Адже людська спльнота неоднордною. Завжди були будуть яскрав особистост непомтна сра людська маса. Питання лише у тому, як ставиться оточення до "немного людини". Читаючи Гоголя, десь у глибин душ погоджуюся з тим, що так люди, як Акакй Акакйович неуспшн меркантильн, викликають бажання посмятися чи поглузувати з их, а окрем д можуть викликати роздратування. Досить згадати, як довго, латаючи дри, носив головний герой повст свою стареньку шинель, аж поки кравець не вдмовився латати не винс свй присуд, що час пошити нову шинель. У Акакя Акакйовича цс викликало шквал почуттв: вд обычного благання полатати стару шинель (вн навть гривеника дав майстров на похмлля аби змнити його гнв на милсть) до тривало психологчно пдготовки до згоди на пошиття ново. Це був психологчний злам, бо фнансово несподвано все склалося на користь Башмачкна (йому збльшили платню).

Дивться також

"Шинель" (повний текст)

"Шинель" (скорочено)

У чому гуманзм повст М. Гоголя "Шинель"? (та нш запитання)

Бографя Миколи Гоголя

 

Нова шинель круто змнила життя Акакя Акакйовича. Можливо, сам у новй шинел скромний бюрократ вдчув для себя людиною. Вн навть спробував покнчити з срою буденнстю: йому сподобалося ходити вулицями мста, кутаючись у хутряний комр, а не перебгати швиденько до канцеляр, рятуючись вд холоду в латаному-перелатаному "капот". Вн вперше погодився пти на вечрку до свого колеги. Загалом життя налагоджувалося. Йому смакувало шампанське життя обцяло примн змни.

Здесь би й порадти за "маленьку людину": не все так безнадйно! Можливо, неувязка "немного людини" у нй самй, а не в оточенн? злее одна психологчна деталь (у даному раз новенька шинель) може розрвати замкнене коло? Як виявилося, н! Недовго Акакй Акакйович тшився обновою. Коли у веселому настро псля двох келихв шампанського вн повертався додому, на пустынному майдан його зупинили пдозрл люди, роздягли вдбрали шинель. Для Башмачкна це стало справжньою трагедю. Цю трагедю збагнули навть канцеляристи, як ранше глузували з нього. Вони спробували збрати грош на нову шинель, але сума виявилася занадто мзерною. Тод хтось порадив звернутися по допомогу до знатно особи. Зверхнсть брутальнсть знатно особи зрештою призвели до трагед. Непомтний, нкому не потрбний бюрократ, зламаний жорстокою дйснстю (одн вдбрали його шинель, нш не допомогли у пошуках), за клька днв помира у гарячц. А все через байдужсть брутальнсть оточення. Адже злодюги, вдбравши шинель, не просто роздягли убоге тло "немного людини", вони роздягли душу. Башмачкна позбавили мр, яка спочатку здавалася йому нездйсненною, а потм стала найжаданшою у свт.

Застосувавши наприкнц повст фантастичн елементи: привид бюрократа Башмачкна знмав шинел з перехожих, Гоголь, на мою думку, показав, що не слд знущатися з внутршнього свту "маленько людини". Людина ма усвдомлювати, що бльшсть заморочек криться в нй самй що вона волод достатнм потенцкрасном, щоб не просто пдвести голову, а й випростатися внутршньо вирости в очах свого оточення. Принаймн я у це врю

Oksana Shaprova
Не то,да и длинно не надобно уже
Кирилл
дякую клас
, оставишь ответ?
Имя:*
E-Mail:


Добро пожаловать!

Для того чтобы стать полноценным пользователем нашего портала, вам необходимо пройти регистрацию.
Зарегистрироваться
Создайте собственную учетную запить!

Пройти регистрацию
Авторизоваться
Уже зарегистрированны? А ну-ка живо авторизуйтесь!

Войти на сайт