Безотлагательно!!!!!Пояснити,яка роль почуттв у житт людини

Безотлагательно!!!!!Пояснити,яка роль почуттв у житт людини

Задать свой вопрос
1 ответ

Емоц завжди суб'ктивн. Вони передусм виконують функцю вдображення суб'ктивного вдношення людини до оточуючого середовища та до для себя само.

В еволюцйному розвитку психки емоц виконували найпростш, хоча життво необхдн функц. Вони прогнозували змни навколишнього середовища, причому робили це комплексно, цлсно, без детализированного аналзу. Емоцйний вдгук базуться на вдображенн найбльш загальних, стйких та частих ознак корисних та шкдливих факторв. На основ виникаючо емоц людина отриму змогу швидко прийняти орнтоване ршення про значення нового сигналу та його можливих наслдках (корисно/шкдливо).

На вдмну вд мислення емоц не тльки усвдомлюються та осмислюються, але й переживаються. Переживання -безпосередн вдображення людиною свого власного внутршнього свту. Тому в емоц завжди переплетен два свти: об'ктивний (через властивост подразника, що виклика певну реакцю) та суб'ктивний (через вдношення людини до цього об'кту та в цлому до ситуац). Переживання, що виникають у людини, являються свордними сигналами, як нформують про те, що в даний момент найбльш животрепещуще, наскльки ефективно йде процес задоволення потреб, наскльки велик перепони, що виникають перед ним, та що необхдно видлити як головний фактор даного моменту життдяльност.

Вдображуючи можлив под, емоця являться важливим компонентом будь-якого навчання. Вона пдкрплю життво важлив знання та вдсва т, як не представляють для людини особливого значення. Емоц як особлив психчн процеси представляють собою дяльнсть оцнювання нформац, яку накопичують пзнавальн процеси. Головна функця емоцй - оцнка дйсност в особливих еталонах. В усх випадках, если вдбуваться якась подя. Яка ма значення для людини, спостергаться додатковий емоцйний фон: наростання збудження, швидкост та нтенсивност проткання психчних, моторних та вегетативних процесв, або навпаки, х зменшення.

Емоц виявляються в рзномантних периферичних змнах, що вдображаються на всх внутршнх, всцеральних процесах, вд яких залежить життя органзму. Спираючись на так емоцйн прояви, фзологи пдкреслювали позитивну пристосовну роль емоцй: вони приводять органзм у стан готовност до термнового витрачання енерг, моблзуючи ус його сили, як будуть потрбн, наприклад, у випадках ужасу, гнву чи хвораю.

Крм того, емоц виконують функцю мотивац, если виступають додатковим мотивуючим фактором: прагнення уникнути подй, що породжують негативн емоц, або включитися в под, що призводять до появи позитивних переживань.

Емоц також вдграють дагностичну функцю. Багато з спонукань людини не завжди усвдомлюються, або неадекватно усвдомлюються людиною. Наявнсть певних емоцй може бути важливим засобом дентифкац спонукань, виявлення х зв'язку з базовими життвими потребами, цнностями.

Внаслдок сво предметно зумовленост емоц визначають спрямовансть дяльност. Це специфчна форма контролю за дяльнстю, за напрямом у вигляд переживань. Отже, переживання виступають регулятором дяльност. Емоцйн переживання як регулятор дяльност виконують оцночну та спонукальну функц.

Особливу роль вдграють емоц у мжособистснй взамод. З 1-го боку, вони поширюють можливост сплкування, оскльки несуть додаткову нформацю. Крм того, емоц дають можливсть заглянути у внутршнй свт ншо людини.

Крм цих основних функцй емоц вдграють моральну функцю - сигналзують про розходження мж буттям та свдомстю, мж вчинком та його моральним значенням. Важлива нравственна категоря - совсть - формуться саме на основ сигнально функц про вдхилення вд нормально поведнки.

Сукупнсть перерахованих функцй зумовлюють загальну - регулятивну - роль емоцй в психчному житт людини.

, оставишь ответ?
Имя:*
E-Mail:


Добро пожаловать!

Для того чтобы стать полноценным пользователем нашего портала, вам необходимо пройти регистрацию.
Зарегистрироваться
Создайте собственную учетную запить!

Пройти регистрацию
Авторизоваться
Уже зарегистрированны? А ну-ка живо авторизуйтесь!

Войти на сайт