Просвтництво це цивлзацйно-культурна течя перхвалу переходу вд традицйного до ндустрального суспльства. нтелектуальн представники проповдували соцальну та полтичну емансипацю третього стану (мщан селян); встановлення "королевства розуму", заснованого на естественному рвноправ' людей, полтичнй свобод громадянськй рвност; ставили за мету поширення знань: дати народу освту "просвтити" монархв вдносно змсту "стинного" людського суспльства. Тим самим новтн постулати спричинили надлам старо феодально органзац.
де Просвтництва справили такий величезний вплив на вс напрямки духовного життя вропейського суспльства, що дали назву новй культурно-сторичнй доб. До реч, згадувана епоха, на вдмну вд попереднх, сама дала соб м'я: термн "просвтництво" використовують деологи Просвтництва Вольтер Гердер. Остаточно закрпила цей термн у науц стаття . Канта "Що таке Просвтництво?" (1784 ).
За часом доба Просвтництва це середина XVII XVIII ст.де Просвтництва проростають спочатку в Англ, потм у Франц, пзнше в Нмеччин, тал та в нших кранах вропи. Розвиток вропейсько культури так чи накше вдбувався пд знаком дей Просвтництва. Але найчисленнший загн просвтителв сформувався у Франц: саме звдсля де Просвтництва поширилися по всй вроп.
Характерними рисами Просвтництва :
1. Прагнення його представникв до перебудови всх суспльних вдносин на основ розуму, "вчно справедливост", рвност. Просвтництво сповдувало справжнй "культ розуму", вбачаючи в ньому той те, за допомогою чого можна перевернути всю систему громадського та духовного життя.
2. Рушйною мощью сторичного розвитку умовою празднества розуму просвтител вважали розповсюдження передових дей, знань, а також полпшення морального стану суспльства. Визначальним моментом культурного життя епохи Просвтництва була безмежна вра в перетворювальн можливост освти. Слд зазначити, що Просвтництво розумлося ширше, нж просте розповсюдження знань освти, воно включало в для себя моральне та громадянське виховання.
3. Вони прагнули розкувати розум людей тим самим сприяли хньому полтичному розкрпаченню.
4. Просвтител врили в людину, розум високе покликання. Цим вони продовжували гуманстичн традиц доби Вдродження.
-
Вопросы ответы
Статьи
Информатика
Статьи
Математика.
Физика.
Математика.
Разные вопросы.
Разные вопросы.
Математика.
Разные вопросы.
Математика.
Физика.
Геометрия.