Твр на тему Написання листа до музею вана Франка

Твр на тему Написання листа до музею вана Франка

Задать свой вопрос
1 ответ

Село Криворвня розташоване на висот 560 м над рвнем моря. Перша згадка про нього вдноситься до 1654 р. Якщо пднятися на одну з вершин, то вдкриваться пейзаж, як рчка Чорний Черемош звиваться мж горами то криво, то рвно, що й дало назву селов.

Ще з ХХ ст. Криворвня стала мсцем прац та вдпочинку багатьох вдомих дячв укрансько культури, лтератури, мистецтва. Здесь побували так вчен, як М. Драгоманов, В. Навроцький; письменники . Франко, М. Коцюбинський, Г. Хоткевич, Леся Укранка, О. Кобилянська, Олександр Олесь, О. Маковей, В. Стефаник, Марко Черемшина; етнографи С. Внценз, В. Гнатюк, В. Шухевич, Хв. Вовк, Ф. Ржегорж; сторики М. Грушевський,

. Крипякевич, В. Антонович; живописцы . Труш, Ф. Красицький, М. Жук та багато нших.

У цьому мальовничому населеному пункт, що чару своми неповторними грськими кравидами, привтними добрими мешканцями, функцонують як флали вано-Франквського кразнавчого музею лтературно-меморальний музей вана Франка, музей Михайла Грушевського хата-гражда Харукв.

З 1901-го по 1914-й (крм 1905 1908 рокв) до Криворвн щолта прижджав ван Франко. Вн спочатку проживав у хат Проця Мтчука, що на Зарчч (хата не збереглася), а з 1906-го Василя Якбюка, сльського народного лкаря, рзьбяра, музиканта, фотографа.

У Криворвн . Франко не тльки вдпочивав, але й працював. Здесь вн написав повсть Большой шум, поему Терен у ноз, автобографчне оповдання У кузн, оповдання Як Юра Шикманюк брив Черемош, поез У безсонну нченьку та багато нших. Також письменник здйснив ряд перекладв, записував фольклор.

У 1953 роц у хат Василя Якбюка вдкрито кмнату-музей .Франка, сльський клуб бблотеку.

У 1960-му за нцативи Льввського унверситету м. . Франка (ректор вген Лазаренко) та вано-Франквського кразнавчого музею будинок повнстю передано пд лтературно-меморальний музей вана Франка. Першою завдувачкою музею була дружина письменника Гната Хоткевича Платонда Володимирвна Хоткевич.

В одному з виставкових залв можна ознайомитися з соцально-економчним становищем Гуцульщини кн. ХХ поч. ХХ ст. (свтлини кнця ХХ ст., сторичн документи), але основу експозиц музею становлять експонати, як розповдають про перебування вана Франка, а також нших видатних дячв лтератури, мистецтва, культури у Криворвн.

У музе дв меморальн кмнати, в яких проживала родина Франкв.

нтерр цих кмнат вдтворено за розповдями тих, у кого в памят закарбувались часи Каменяра. Здесь вдвдувач мають змогу побачити лжко, на якому спав письменник, сак, яким вн ловив рибу, а також багато прижиттвих видань його творв.

Вдвдувачв приваблю чудова пч, виготовлена косвськими разумльцями Бахматюком та Кошаком у 1874 роц.

Поруч з музем 100ть памятник Каменярев, вдкритий у 1981 роц, а також обелск, виготовлений мсцевим майстром . Марусяком, з написом Видатному укранському письменников . Я. Франков, 1856 1916.

У музе кмната, в якй вдтворено нтерр гуцульсько ишак кнця ХХ початку ХХ ст. Представлено гуцульський одяг, декоративно-ужитков реч.

Багато експонатв розповда про перебування вдомих письменникв, громадських дячв у Криворвн

Зокрема, експонуються свтлини з видами Буркута та автографами Лес Укранки й вана Франка. Також представлено свтлини видатних людей, як прижджали до Криворвн, коп листв М. Коцюбинського, твори Станслава Внценза.

У Криворвн з 1906-го по 1912-й проживав укранський письменник, музикант, актор Гнат Хоткевич. Вн у сусдньому сел Красноллов разом з мсцевими жильцами створив Гуцульський театр. У музе його пам'ять вшановано вдкриттям кмнати-музею.

Дитяч та юнацьк роки у Криворвн провв польський письменник Станслав Внценз. Вдомий його твр На високй полонин вдтворив життя побут гуцулв. У 2008 роц у виставковому зал музею створено кмнату-музей письменника.

Пд час святкування 150-рччя вд денька народження вана Франка вдкрито виставковий зал музею, де експонуються роботи майстрв декоративно-ужиткового мистецтва.

За традицю Криворвня сьогодн залишаться мсцем зустрчей та вдпочинку видатних дячв сучасно укрансько культури, мистецтва, а щедра, життдайна Гуцульщина да м силу творчу наснагу.

, оставишь ответ?
Имя:*
E-Mail:


Добро пожаловать!

Для того чтобы стать полноценным пользователем нашего портала, вам необходимо пройти регистрацию.
Зарегистрироваться
Создайте собственную учетную запить!

Пройти регистрацию
Авторизоваться
Уже зарегистрированны? А ну-ка живо авторизуйтесь!

Войти на сайт